"Черно море" отстъпи на "Фарул" (Констанца) в първата си зимна контрола

"Моряците" паднаха с 0:2

13.01.2024 | 15:49 Редактор: Тодор Петров

"Черно море" допусна загуба в първата си контрола от зимната подготовка. "Моряците" отстъпиха с 0:2 на "Фарул" (Констанца) в мач, игран на базата в Овидиу. Варненци стояха добре през целия двубой, но допуснаха два нелепи гола за две минути през втората част.

Девет промени в състава на Черно море на почивката. В игра се появиха – Християн Славков, Мартин Дичев, Влатка Дробаров, Васил Панайотов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Берк Бейхан, Едгар Пашеко и Исмаил Иса. Единствените, които останаха в игра от първото полувреме, са Виктор Попов и Росен Стефанов.

56-ата минута "Фарул" откри резлутата. Мартин Дичев фаулира футболист на домакините на границата на наказателното поле, а при изпълнението на пряк свободен удар на Луис Мунтеано реализира за 1:0. Преди да влети в мрежата топката се отклони в стената и излъга вратаря Християн Славков.

Само две минути по-късно Фарул отбеляза страхотен гол от 30 метра чрез Дамиен Дусаут за 2:0. В 78-ата минута Росен Стефанов и Виктор Попов отстъпиха местата си на младите Георги Венциславов и Борис Стойков.