Везенков извоюва 2 точки, "Сакраменто" е отново с тежка загуба

Кралете стреляха едва 33% от игра

13.01.2024 | 07:53 Редактор: Толя Стоянова
Везенков извоюва 2 точки,

Александър Везенков записа 2 точки и 5 борби, но "Сакраменто" допусна нова сериозна загуба, този път с 93:112 при гостуването си на "Филаделфия" в НБА.  Българинът игра 8 минути и 32 секунди, като половината от тях бяха в края на мача, когато интригата вече беше приключила. Преди това той се появи в началото на втория период и остана на паркета около 4 минути, пропускайки и трите си опита при стрелба, като овладя 2 топки.

Кралете стреляха едва 33% от игра и логично загубиха, след като още до почивката изоставаха с 19, а след като успяха да свалят разликата до 12, домакините бързо се откъснаха отново. Джоел Ембийд отново не игра за "Сиксърс", но в негово отсъствие Тобаяс Харис вкара рекордните си за сезона 37 точки, а Тайрис Макси добави още 21.

"Сакраменто" влоши баланса си до 23-15, докато "Филаделфия" се подобри до 24-13. Кралете продължават да бъдат с големи амплитуди в представянето си, като сега им предстои гостуване на Милуоки.