"Селтик" прекъсна серията от 17 мача без загуба на "Глазгоу Рейнджърс"

"Детелините" се наложиха с 2:1

30.12.2023 | 19:42 Редактор: Елеонора Танева

"Селтик" победи "Глазгоу Рейнджърс" с 2:1 в дербито от 21-ия кръг на шотландското първенство. Така "детелините" прекъснаха серията на съперника си от 17 мача без загуба и увеличиха аванса си на върха на осем точки.

Пауло Бернандо в 25-ата минута и откри резултата за "Селтик" с удар от границата на наказателното поле.

Минути след почивката Кього Фурухаши отправи красив удар от дистанция, който се спря в горния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В следващите минути играта на няколко пъти бе прекъсвана заради твърди влизания, а в 71-ата минута Балогу от "Рейджърс" получи червен картон, който повали откъсващия се Маеда.

Джеймс Таверние върна интригата с гол за "синьо-белите" в 88-ата минута с удар oт фаул.