"Атлетико" (М) се наложи над "Лацио" и спечели групата си в ШЛ

"Селтик" победи "Фейенорд"  с 2:1

14.12.2023 | 08:08 Редактор: Вяра Димова

"Атлетико" (Мадрид) победи "Лацио" с 2:0 в мач от група Е в турнира Шампионска лига. Първото попадение в двубоя отбеляза Антоан Гризман още в 6-ата минута след асистенция на Самуел Диас Лино. В 51-ата минута самият Диас Лино записа името си сред голмайсторите и оформи крайния резултат.

В другия мач от групата "Селтик" победи "Фейенорд"  с 2:1. Гол за домакините вкара от дузпа Луис Палма, а в 82-ата минута Янкуба Минте се разписа за гостите, отбелязва "Труд". В самия край на срещата попадението за успеха на шотландския тим реализира Густаф Лагербийлке.

След срещите окончателно испанците печелят групата с 14 точки, а другият осминафиналист е "Лацио", който остана втори в класирането с 10 точки. "Фейенорд" е трети с 6 и ще играе в Лига Европа. От евротурнирите отпада "Селтик" с 4 точки, пише "Труд".