"Ювентус" превзе крепостта "Монца" и поведе в Италия

Федерико Гати донесе успеха на "Юве" в 94-ата минута

02.12.2023 | 08:56 Редактор: Толя Стоянова

"Ювентус" тресна 2:1 като гост "Монца" в първия мач от 14-ия кръг на Серия А. Рабио отбеляза рано-рано в 12-ата минута от срещата. Халфът бе точен, след като засече центриране от корнер. Преди изпълнението на ъгловия удар пък Душан Влахович профука дузпа. Валентин Карбони изравни в първата минута от добавеното време на мача.

Срещата вървеше към равенство, но Федерико Гати донесе успеха на "Юве" в 94-ата минута. С успеха "бианконерите" се изкачиха временно на първото място. Грандът от Торино има 33 точки, с една повече от "Интер". "Нерадзурите" обаче са с мач по-малко.

След успеха играчите на Макс Алегри удължиха серията си без поражение. За последно "Юве" преклони глава пред "Сасуоло" в края на септември. Оттогава обаче изминаха 9 срещи, в които торинци не познават вкуса на загубата.