"Славия" разби "Янтра" (Габрово) с 4:1 и си уреди двубой с ЦСКА за Купата

"Белите" се класираха безпроблемно за 1/16-финалите в турнира

23.11.2023 | 15:53 Редактор: Тодор Петров

"Славия" надви като гост втородивизионния "Янтра" (Габрово) с 4:1 в последен мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

Пет минути след началото на двубоя капитанът на "белите" Галин Иванов отбеляза първия гол във вратата на Християн Василев от Янтра. В 21-ата минута на срещата Янтра изравни при центриране, а голът беше на Ивайло Михайлов след рикошет.

"Славия" отново наруши равенството, като при удар на Емил Мартинов, с намесата на Владимир Николов отблизо, при недобра игра на вратаря на Янтра Християн Василев и доведе до 2:1 в 32-ата минута.

В средата му Денислав Александров преодоля защитата на домакините и отблизо вкара трети гол на Християн Василев. В 87-ата минута Емил Стоев в наказателното поле асистира към Мартин Сораков, който отблизо отбеляза четвъртото попадение в полза на "Славия", предаде БТА.

Така "белите" се класираха за осминафиналите на Sesame купата на България и ще бъдат домакини на ЦСКА през декември.