Яник Синер пречупи Джокович в 3 сета в Торино и спря победната му серия

Италианецът надделя със 7:5, 6:7(5), 7:6(2)

15.11.2023 | 07:22 Редактор: Тодор Петров

Италианецът Яник Синер спря феноменалната серия на Новак Джокович. Четвъртият в света победи лидера в класацията със 7:5, 6:7(5), 7:6(2) в двубой от група "А" на Финалите на ATP, които се играят в Торино.

Срещата продължи 3 часа и 11 минути. Всеки един от сетовете беше много оспорван. Синер спечели на 2 пъти подаването на сърбина, а на свой ред Ноле веднъж проби представителя на домакините.

Това беше първа загуба за световния номер 1 от 20 мача насам! Италианският номер 1 спечели за първи път от 5 мача между двата до момента.

С успеха Синер си осигури класиране за полуфиналите на турнира на най-добрите 8 тенисисти. Джокович също е близо до "Топ 4" след като на старта победи датчанина Холгер Руне.