Везенков вкара 11 точки при победа на "Сакраменто Кингс" над "ЛА Лейкърс"

За 18 минути игра българинът се отчете още с 4 борби и една асистенция

30.10.2023 | 07:41 Редактор: Вяра Димова

Отборът на българския национал Александър Везенков "Сакраменто Кингс" победи "Лос Анджелис Лейкърс" със 132:127 след продължение в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

В третия си мач от сезона в НБА Везенков вкара 11 точки за 18 минути игра и се отчете още с 4 борби и една асистенция. Най-резултатен за "кралете" беше Де'Арън Фокс с 37 точки. Антъни Дейвис записа 30 точки за "езерняците", а 27 точки добави звездата на тима Леброн Джеймс.

"Сакраменто Кингс" спечели убедително първата четвърт с 41:28, но след това "Лейкърс" навакса изоставането си и в крайна сметка се стигна до продължения при резултат 115:115 в края на последната четвърт. В тях отборът на Везенков се наложи със 17:12 и спечели калифорнийското дерби, като помрачи 20-годишнината от дебюта на Леброн Джеймс в НБА.