"Лудогорец" падна с 1:3 от "Фенербахче" при завръщането на Дерменджиев

Единственото попадение за разградчани в Истанбул дойде след автогол на домакинит

26.10.2023 | 21:45 Редактор: Вяра Димова

"Лудогорец" загуби с 1:3 гостуването си на "Фенербахче" в мач от 3-ия кръг на група "Н" на Лигата на конференциите. Турският колос поведе с 2:0 с голове на Миши Батшуай в края на първото полувреме и Миха Зайц в 52-ата минута.

В 65-ата  Родриго Бекао си вкара автогол, а в последните десет минути разградчани изпуснаха няколко добри положения да вземат точка от Истанбул.

Долбоко в добавеното време Зайц оформи крайния резултат след грешка на Якуб Пьотровски и бърза контра. Срещата беше дебют за новия треньор на разградчани Георги Дерменджиев, но отборът не успя да го зарадва с положителен резултат в Турция.

В класирането "Фенербахче" е лидер с пълен актив от 9 точки, докато "Лудогорец" остава с 3 пункта. С толкова е и "Нордселанд".