"Барселона" унищожи "Бетис" с 5:0, португалци вкараха дебютните си голове

Треньорът на гостите Мануел Пелегрини честваше 70-годишен юбилей

17.09.2023 | 07:23 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" разпиля "Бетис" с 5:0 в среща от петия кръг на Ла Лига. Четвъртият пореден успех в шампионата изведе каталунците на върха във временното класиране. По този начин хората на Шави Ернандес вгорчиха и рождения ден на треньора на севилци Мануел Пелегрини, който честваше 70-годишен юбилей.

"Блаугранас" не остави съмнение в тоталното си превъзходство и разби съперника си. Головете вкараха Жоао Феликс в 25-ата минута, Роберт Левандовски в 32-ата минута, Феран Торес в 62-ата минута, Рафиня в 66-ата минута и Жоао Кансело в 81-ата минута.

Двамата португалци Жоао Феликс и Жоао Кансело забиха своите дебютни попадения с екипа на каталунците. Домакините пропиляха още куп положения и гостите се разминаха с още по-унизително поражение.

Така "Барса" изскочи на върха на класирането с актив от 13 точки.