Изживявам детска мечта. Това заяви Новак Джокович, след като грабна рекордна 24-а титла от Големия шлем при мъжете в неделя. Сърбинът надви Даниил Медведев с 6-3, 7-6 (5), 6-3 във финала на Ю Ес Оупън, за да ликува за четвърти път в Ню Йорк, като изравни легендата Маргарет Корт по титли от Шлема. Победата го направи и най-възрастния шампион в историята на Откритото първенство на САЩ – на 36 години.
"Изживявам детска мечта. Трудно ми е да го опиша. Имах мечта като дете да стана най-добрият тенисист в света. Никога не съм си представял, че ще бъда тук и ще говоря за 24 титли от Шлема. Да направя история на този корт е наистина забележително и специално във всеки смисъл и значение на думата "специален". Имах мечта, когато бях седемгодишен – исках да стана най-добрия тенисист в света и да спечеля "Уимбълдън", това беше единственото, което исках“, каза Джокера след финала, продължил над три часа.
"Искам да попитам Новак, какво продължаваш да правиш тук?! Кога възнамеряваш да забавиш малко темпото? Смятам, че кариерата ми дотук не е толкова лоша и съм спечелил 20 титли, а ти имаш 24 трофея от Големия шлем – уау", пошегува се подгласникът на сърбина Медведев.
Новак Джокович да посвети своята 24-та титла от Големия шлем на Коби Брайънт, с когото бяха големи приятели. Тенисистът излезе с негова тениска при награждаването.
Снимка: БГНЕС
Любомир Дацов: България отдавна е в дългова спирала
Зловещото "човешкото сафари": в Сараево се състезавали кой ще убие най-красивата жена
Битка за власт: Бързо съставяне на кабинет и дълбоки реформи
Защо ОАЕ напуска ОПЕК и какво означава това за петролните пазари?
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
Александър Бубиа: Ударът върху хората с цените е огромен
Проф. Михаил Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ на консултациите при президента
България привлича чужденци със сигурност и качество на живот
"Възраждане" потресени от думите на Гълъб Донев за нов дълг
Концесиите на магистралите: ефективност или скрито прехвърляне на сметката към гражданите?
Трайчо Трайков: България е подготвена за енергийни сътресения
Тим Крейгхед: Експанзията на рисковото инвестиране в Европа изисква ново поколение
Обединените арабски емирства поемат по свой собствен път