Салах подпечата класическата победа на "Ливърпул" срещу "Астън Вила"

Диего Карлос получи контузия

03.09.2023 | 18:27 Редактор: Искра Ангелова

"Ливърпул" удари лесно "Астън Вила" с 3:0, за да запише трети пореден успех във Висшата лига и да остане в челото на класирането.  Два гола през първото полувреме даде контрола на "червените", които доминираха и спокойно стигнаха до триумфа пред погледа и на новото попълнение Райън Гравенберх.

За домакините Дарвин Нунес за първи път бе титуляр след двата си гола срещу "Нюкасъл", като стартира вместо Коуди Гакпо. Къртис Джоунс пък замени Уатару Ендо, а Джо Гомес замени наказания Върджил Ван Дайк. За Вила Емилиано Мартинес се завърна на вратата, а новото попълнение Клеман Лангле бе на пейката.

Началото бе отлично за домакините. След корнер Александър-Арнолд намери Доминик Собослай, който с великолепен удар с левия крак реализира първия си гол за клуба.

"Червените" доминираха сериозно в първите минути, но постепенно бирмингамци се поокопитиха. Унай Емери обаче трябваше да промени формацията си на четирима в защита след контузия на Диего Карлос.