"Лудогорец" напусна Лига Европа с престижна победа над "Аякс" в Амстердам

Разградчани ще играят в груповата фаза на Лигата на конференциите

31.08.2023 | 22:54 Редактор: Искра Ангелова

"Лудогорец" записа престижна победа с 1:0 срещу "Аякс" на "Йохан Кройф Арена" в реванша от плейофния кръг на Лига Европа. Така разградчани отпаднаха достойно от надпреварата с общ резултат 2:4 и ще продължат в третия по сила европейски клубен турнир Лига на конференциите. Резервата Матиас Тисера вкара единствения гол през второто полувреме.

Треньорът на българския шампион Ивайло Петев бе оставил звездата си Кирил Десподов на резервната скамейка. Българският национал е много вероятно да напусне тима до края на трансферния прозорец.

Още в първата минута домакините имаха добро положение, при което Симон Слуга излезе, за да скъси ъгъла и опасността бе предотвратена.

В 14-ата минута Хайстер пусна добър пас към Кайо Видал, но Девайн Ренш надбяга футболиста на Лудогорец. Аякс отговори с удар на Кенет Тейлър от дъгата на наказателното поле, но покрай вратата.