С бразилски голове "Левски" постигна инфарктна победа с 2:1 и отстрани "Апоел"

В следващия кръг в Лигата на конференциите "сините" ще се изправят срещу "Айнтрахт" (Франкфурт)

17.08.2023 | 22:10 Редактор: Юлиан Христов

"Левски" се класира за плейофите на Лигата на конференциите, след като по изключително драматичен начин елиминира "Апоел" (Беер Шева) с гол на Роналдо в 95-ата минута – 2:1.

Преди това на препълнения до краен предел стадион "Георги Аспарухов" Уелтън откри резултата, а десетина минути преди края Йоан Стоянов изравни. И когато всички очакваха сблъсъкът да влезе в продължения, дойде звездният миг на Роналдо, който класира 26-кратния шампион на България напред.

В спор за място в груповата фаза "Левски" ще срещне един от най-силните германски отбори "Айнтрахт" (Франкфурт), като първата среща ще се играе следващата седмица на националния стадион.

"Сините" за първи път от 2010 година елиминираха два съперника в Европа, отделно до момента закъсалият финансово клуб е спечелил почти 4 милиона лева само от наградните фондове на УЕФА.