С късен гол "Левски" пак удари "Шкупи" и продължава напред в Лигата на конференциите

Марин Петков се разписа в продължението на мача на "Герена"

03.08.2023 | 22:15 Редактор: Михаела Кирилова

"Левски" удари "Шкупи" с 1:0 в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Така българите продължават лесно напред с общ резултат 3:0 след успеха с 2:0 преди седмица.

"Сините" очаквано доминираха изцяло на своя стадион "Георги Аспарухов". През първото полувреме те отправиха пет удара, срещу нито един за гостите, но само две от стрелбите на родния отбор (68% владеене на топката) бяха в очертанията на вратата.

През второто полувреме софиянци видимо свалиха оборотите, не отправиха нито един точен удар и решиха да доиграят срещата тактически с оглед комфортната си преднина от първата среща. "Шкупи" беше твърде безобиден и едва в края принуди Пламен Андреев да спасява на два пъти, но дори тогава във въздуха не витаеше усещане за футболно чудо.

Вече бяха изтекли точно 100 игрови минути, когато Марин Петков препарира вратаря на гостите със снаряд от дистанция. Следващия четвъртък Левски ще гостува в първия двубой на израелския Апоел Беер Шева.