"Локомотив" (София) победи с 1:0 "Ботев" (Враца) с гол от дузпа

"Червено-черните" се наложиха трудно срещу врачани с едно попадение - на Димитър Митков

17.07.2023 | 20:55 Редактор: Юлиан Христов

"Локомотив" (София) победи с минималното 1:0 у дома "Ботев" (Враца) в ранния мач от първия кръг в Първа лига.

"Червено-черните", които през новия сезон са водени от Стойчо Стоев, се наложиха трудно срещу врачани след гол от дузпа на Димитър Митков през второто полувреме.

Преди почивката съперниците не създадоха много положения пред двете врати, а горещото време в София попречи на футболистите да играят на по-високи обороти.

След близо четвърт час игра Красимир Милошев центрира остро от фаул в наказателното поле на гостите, където Чавдар Ивайлов се опита да изчисти, а премина опасно покрай лявата греда. Десет минути след това Карлос Франса стреля неточно към вратата на Ботев.

Две минути преди почивката вратарят на гостуващия отбор Красимир Костов отрази опасен шут на Франса.