Равенство между "Локомотив" (Пд) и "Марица" в последната среща за Илко Пиргов

Вратарят слага край на кариерата си и продължава като координатор в клуба

07.07.2023 | 21:29 Редактор: Вяра Димова
Равенство между

С равенство от 1:1 завърши мача между "Локомотив" (Пд) и "Марица". Срещата се игра на стадиона на "черно-белите" и беше последна за вратаря Илко Пиргов, който сложи край на своята спортна кариера и ще работи като координатор в клуба.

В 8-ата минута "Локо" получи дузпа, след като Ангел Лясков беше съборен в наказателното поле. Ударът изпълни Пиргов, но резултатът остана непроменен. 5 минути по-късно вратарят беше сменен от Динко Хоркаш.

За финала на кариерата си Илко Пиргов получи статуетка от легендарния футболист Христо Бонев, а фланелката си предаде на младия страж Кристиян Томов, пише "24 часа".

В края на полувремето "Марица" поведе след дузпа на Мартин Газиев. "Черно-белите" изравниха в 68-ата минута след точно попадение на Джовани. Резултатът остана непроменен до края на мача.

Снимка: Lap.bg.