Хаити стартира с победа в Голд Къп с исторически гол на Назон

Голмайсторът на ЦСКА стана първият футболист от островната държава, който се разписва в 4 поредни издания на турнира

26.06.2023 | 19:53 Редактор: Юлиан Христов

Голмайсторът на ЦСКА за отминалия сезон - Дюкенс Назон, демонстрира, че може да бележи и за националния отбор на Хаити.

Назон реализира първото попадение за победата с 2:1 на Хаити над Катар на старта на Голд Къп. Нападателят изравни от дузпа в края на първото полувреме и стана първият футболист от островната държава, който се разписва в 4 поредни издания на турнира. Домакините на последното световно първенство влязоха като фаворити в двубоя и откриха резултата в 20 минута след хубав удар на Абдел Разак.

В края на първата част обаче Хаити получи дузпа, а от 11-те метра нападателят на ЦСКА изравни.

По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши без победител, но дълбоко в добавеното време Пиеро донесе победата на Хаити.

Снимка: БГНЕС / Архив