Португалия тресна Босна и Херцеговина и смело гледа към Евро 2024

"Мореплавателите" са на върха с 9 точки

18.06.2023 | 09:28 Редактор: Искра Ангелова

Португалия тресна с 3:0 Босна и Херцеговина в среща от Група "J" на квалификациите за Евро 2024. С третият си пореден успех "мореплавателите", предвождани от Роберто Мартинес, се бетонираха на върха с 9 точки и продължават без грешка пътя си към шампионата в Германия.

Бернардо Силва и Бруно Фернандеш, който блесна с две попадения и асистенция за гола на съотборника си, донесоха победата за домакините. Звездата на "Манчестър Сити" откри резултата в 44-ата минута, а асът на "Манчестър Юнайтед" узакони трите точки в 77-ата минута и в 3-ата минута на добавеното време.

Кристиано Роналдо също прати топката в мрежата на Шехич в 24-ата минута, но реферът отмени попадението му заради засада.

Така Португалия крачи уверено към Европейското първенство в Германия. "Мореплавателите" са на върха с 9 точки. Португалците са и без допуснат гол в трите си срещи, като головата им разлика е 13:0. Босна и Херцеговина заема 4-ата позиция с 3 пункта.