С човек повече "Славия" остана с точка срещу "Локо" (София)

"Белите" остават фаворит за 7-ото място, което дава право на плейоф за класиране в Лигата на конференциите

23.05.2023 | 19:48 Редактор: Елеонора Танева
С човек повече

"Локомотив" (София) направи равенство 1:1 у дома със "Славия" в мач от 33-ия кръг от Първа лига.

Домакините поведоха в резултата в 24-ата минута след удар от фаул на Дейвид Малембана, който прехвърли стената и изненада вратаря Николай Кръстев.

В 85-ата минута влезлият като резерва Иван Минчев изравни резултата.

Две минути преди края на редовното време Селсо Рапосо влезе опасно в краката на Тони Тасев и получи втори жълт и съответно червен картон.

Това е първо равенство между двата отбора в последните 19 двубоя. "Славия" остава фаворит за седмото място в елита, което дава право на плейоф за класиране в Лигата на конференциите, докато "Локомотив" остава на девета позиция в подреждането.