Везенков: Боли от загубата във финала, индивидуални постижения не ме интересуват

Благодаря на всички деца в България, че почнаха да гледат баскетбол, каза звездата на "Олимпиакос"

22.05.2023 • 07:48 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Направилият страхотен мач за "Олимпиакос" Александър Везенков беше разочарован след загубата на гърците със 78:79 от "Реал" (Мадрид) във финала на Евролигата. Българинът се отчете с 29 точки, 9 борби и 4 асистенции.

"В последните три минути не изиграхме мача както трябва. Нямахме добри решения в нападение. Не мисля, че имаше пренавиване. Това е един финал. И двата отбора играеха на 100% от своите възможности. Това е "Реал" (Мадрид) - голям отбор. За съжаление, дадохме всичко от себе си, но просто не успяхме", каза Везенков.

"Боли, боли. Мога да кажа, че съм горд от моя отбор. Трябва някак си да се съберем, макар че знам, че е трудно. Все пак трябва да завършим финала подобаващо. Никой не помни какво си направил, освен ако не спечелиш, така че моите индивидуални постижения не ме интересуват. Благодаря на всички деца в България, че почнаха да гледат баскетбол и че са в залата. Ако може да вдъхновим дори едно дете да играе баскетбол, ще сме си свършили работата", посочи звездата на "Олимпиакос", съобщи БНР.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички