"Милан" се срина срещу "Специя" след загубата от "Интер" в ШЛ

"Росонерите" паднаха с 0:2 и се отдалечиха от топ Топ 4

13.05.2023 | 21:05 Редактор: Михаела Димитрова

"Милан" се сгромоляса при гостуването на си на "Специя" в среща от 35-ия кръг на Серия А, губейки с 0:2. Катастрофата на "росонерите" на стадио Алберто Пико е възможно да коства на гранда от Милано участието в Шампионската лига през следващия сезон, а домакините взеха ценна победа в битката за оцеляването им в италианския елит.

В герои за "Специя" се превърнаха Пжемислав Вишниевски и Салваторе Еспозито, които реализираха попаденията за скъпоценния успех. Полякът откри резултата в 75-ата минута, а италианецът заби страхотен гол от фал в 85-ата минута.

Треньорът на "Милан" Стефано Пиоли извърши куп рокади в стартовия си състав. Те се дължаха на здравословни проблеми и на предстоящия реванш с Интер от полуфиналите в Шампионската лига. Рафаел Леао бе запазен именно за сблъсъка с „нерадзурите“, а Оливие Жиру остана на резервната скамейка.