"Ювентус" запази шансове за финал след гол в последните секунди срещу "Севиля"

"Бианконерите" стигнаха до 1:1 в Торино преди реванша в Испания

12.05.2023 | 06:53 Редактор: Тодор Петров

С късен гол в последните секунди на продължението резервата Федерико Гати спаси "Ювентус" от загуба срещу "Севиля". Първият полуфинал от Лига Европа в Торино завърши 1:1, след като за целия мач "бианконерите" отправиха два точни удари.

"Севиля" поведе с гол на Юсуф Ен-Несири още през първото полувреме. Цял мач "Юве" не игра добре и дори бе освиркан от тифозите на полувремето. Въпреки това хората на Алегри намериха сила да измъкнат равенството и сега имат шансове за реванша след седмица в Испания.

Андалусийци имат 6 отличия от надпреварата, последното през 2020 г. Те никога не са губили на полуфиналната фаза. Испанците вече отстраниха "Манчестър Юнайтед" на четвъртфиналите.

И двата отбора отпаднаха от Шампионската лига по-рано през сезона и сега имаха възможност да си осигурят отново участие там, но само ако спечелят надпреварата.