Надежда за Любо Пенев в "Надежда", "Хебър" разпиля "Локо" (Сф)

Марио Петков си отбеляза нелеп автогол в 66-ата минута

29.04.2023 | 17:55 Редактор: Искра Ангелова

"Хебър" записа първа победа при Любослав Пенев, след като се наложи с 4:1 при гостуването си на "Локомотив" (София). Успехът е жизненоважен за тима от Пазарджик, който води битка за оцеляване в елита.

Срещата не започна добре за гостите. Попадение на Карлос Франса бе отменено още в първите минути на мача. След около четвърт час игра Антонио Вутов откри резултата от дузпа за "железничарите".

Столичани имаха доста шансове за гол през първата част, но не се възползваха и в самия край на полувремето бяха наказани от Стефан Цонков за 1:1. Втората част мина изцяло под диктовката на "Хебър", който реализира още три попадения - Марио Петков си отбеляза нелеп автогол в 66-ата минута, а в 88-ата Георги Търтов сложи точка на спора с трети гол за гостите.

В добавеното време пък Анте Живкович оформи крайното 1:4. С победата "Хебър" събра 20 точки и се отдалечи на 4 пункта от последния "Спартак" (Варна). "Локомотив" (София) запазва 9-ото място с 37 точки.

Снимка: Lap.bg.