"Локо" (Пд) се върна в топ 6, победи "Спартак" с 3:1

Двата тима изиграха интересен двубой

28.04.2023 | 22:27 Редактор: Михаела Димитрова

"Локомотив" (Пловдив) победи "Спартак" (Варна) с 3:1 като домакин във втория мач от 28-ия кръг на футболната Първа лига.

Двата тима изиграха интересен двубой, в който "смърфовете" поведоха в резултата още в 7-ата минута след точно изпълнена дузпа на Джовани, но в края на първата част "соколите" изравниха чрез Луан.

След почивката "черно-белите" поведоха отново с гол на Мартин Паскалев, а капитанът на гостите от Варна Пламен Димов бе изгонен с директен червен картон в 73-ата минута за нарушение срещу голмайстора Джовани. Играчите на Александър Томаш се възползваха от численото си предимство и сложиха точка на спора с попадение на Димитър Илиев в четвъртата минута от добавеното време на срещата.

С победата "Локомотив" се върна на шесто място в класирането с 46 точки, като изпревари с точка седмия "Славия", който по-рано спечели с 2:1 при визитата си на "Септември". "Спартак" (Варна) пък остава последен в подреждането с 16 точки в актива си.