"Майнц" обърна "Байерн" (Мюнхен) с 3:1 и завърза битката за титлата

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме откъм положения

22.04.2023 | 19:43 Редактор: Вяра Димова

Изританият от Шампионската лига тази седмица "Байерн" (М) изяде пореден шамар, след като загуби гостуването си на "Майнц" с 1:3 в мач от 29-ия кръг на германската Бундеслига.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме откъм положения (5:4 за гостите), макар да имаше само един точен удар - попадението на Садио Мане в 30-ата минута. Сенегалецът засече с глава центрирането на Жоао Кансело отляво и вкара в близост до далечната греда.

За Мане голът беше от изключително важност, защото е негов първи за календарната 2023 година. Куриозното е, че за последно той вкара именно срещу "Майнц" при успеха с 6:2 през октомври.

В същото време при владението на топката "Байерн" имаше осезаем превес, достигайки до цели 78%. Точно преди почивката това можеше да няма никакво значение, но Карим Онисиво не успя да запази баланс на терена.