"Барселона" с трети пореден мач без отбелязан гол

Лидерът в Ла Лига завърши с 0:0 като гост на "Хетафе"

16.04.2023 | 20:07 Редактор: Искра Ангелова

Лидерът в таблицата "Барселона" завърши 0:0 като гост на средняка "Хетафе" в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците започнаха много колебливо и още в петата минута столичани можеха да открият резултата. Оставеният непокрит Ел Хаддади засече с глава, но не успя да намери опразнената врата.

Постепенно момчетата на Шави започнаха да владеят топката в по-голям част от времето и логично все по-често поглеждаха напред. Най-интересният момент настъпи в 25-ата минута, когато в рамките на секунди гредата спаси "Хетафе" два пъти! Първо беше отказан Рафиня, а след това направилият опит за добавка Балде.

Малко преди паузата добра възможност имаше и Роберт Левандовски, но и той пропусна. "Барса" владееше топката в 67% от игровото време през първата част, но остана само с един точен удар - колкото и домакините.

Десетина минути след почивката вратарят на мадридчани Сориа направи страхотно спасяване и срещу Франк Кесие, за да повтори упражнението четвърт час преди края на редовното време срещу Рафиня. Между двете ситуации и двата отбора нямаха нито един точен удар, предава gol.bg.

В 87-ата минута "Барса" извади невероятен късмет, защото от добра позиция Борха Майорал не успя да уцели пазената от тер Стеген врата!

Поредната издънка на "блаугранас" (73 точки) стопи аванса им на върха пред "Реал" (Мадрид) и шампионите вече изостават с 11 точки, девет кръга преди края на сезона. "Хетафе" е едва 15-и със скромните 31 пункта в своя актив.