Сензация в Мюнхен: "Фрайбург" изхвърли "Байерн" от турнира за Купата

Гостите победиха с 2:1 на стадион "Алианц Арена"

05.04.2023 | 07:03 Редактор: Тодор Петров
Сензация в Мюнхен:

"Байерн" (Мюнхен) сензационно отпадна на четвъртфиналите за Купата на Германия, губейки насред своя стадион "Алианц Арена" от абоната си "Фрайбург" с 1:2.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което баварците откриха резултата чрез Дайо Упамекано и имаха контрол върху топката в по-голяма част от времето, но "Фрайбург" не се паникьоса и набързо изравни чрез Николас Хьофлер. Неговото попадение беше много зрелищно и падна със снаряд извън пеналта.

В добавеното време на мача "Фрайбург" получи дузпа заради игра с ръка на Джамал Мусиала в пеналта на баварците. Лукас Хьолер пое отговорността и не сбърка.

В последните 13 дуела между тези съперници "Фрайбург" имаше 3 равенства и 10 загуби, а днес печели за първи път в Мюнхен. Рекордьорът по трофеи "Байерн" пък не може да достигне полуфиналите в турнира за трети пореден сезон.