Антов не помогна на "Монца" срещу "Лацио", "орлите" се утвърдиха на второто място

Столичани спечелиха с 2:0 гостуването си

02.04.2023 | 18:49 Редактор: Тодор Петров

"Лацио" записа шеста поредна суха мрежа в Серия А и победи с 2:0 "Монца" като гост, за да се откъсне на второто място в класирането. "Орлите" вече имат 55 точки от 28 кръга и са с пет повече от третия "Интер", който вчера загуби от "Фиорентина" с 0:1.

Отново ключа за успеха на римляните беше защитата. "Орлите" не са пускали гол в 6 поредни кръга и серията им без допуснато попадение вече е 565 минути футбол от първенството.

Срещу "Монца" столичани не срещнаха много трудности. Гол на Педро в началото даде аванс на хората на Маурицио Сари. Страхотно попадение на Сергей Милинкович-Савич от пряк свободен удар след почивката донесе крайното 2:0.

За "Монца" Валентин Антов игра повече от половин час. Той се появи в игра в 59-ата минута при 0:2 и игра солидно.