Три титли спечелиха за гимнастичките ни на Гран при в Тарту

Стилияна Николова и Боряна Калейн грабнаха първи места

26.02.2023 | 19:44 Редактор: Ирена Бакърджиева

Българските гимнастички спечелиха три титли и общо шест медала на финалите на отделните уреди при жените на турнира Гран При по художествена гимнастика в Тарту (Естония).

Стилияна Николова, която взе сребро в многобоя снощи, стана шампионка на топка и бухалки, Боряна Калейн е първа на лента и трета на бухалки, Татяна Воложанина се нареди втора на топка, а Ева Брезалиева е трета на обръч, съобщи БНР.

Така равносметката за България до момента в турнира е 11 медала - 5 златни, 4 сребърни и 2 бронзови. Преди това ансамбълът за девойки стана първи в многобоя и на финала на пет топки, втори на пет въжета, девойките Елвира Краснобаева, Никол Тодорова, Дара Стоянова и Дара Малинова са втори в отборната надпревара, а при жените Стилияна Николова взе сребро в многобоя.