"Реал" (М) разби "Осасуна" в последните 12 минути от мач в Шампионска лига

Двубоят завърши с резултат 2:0

19.02.2023 | 09:00 Редактор: Петя Кръстева

"Реал" (Мадрид) постигна труден успех с 2:0 като гост на "Осасуна". Дни преди гостуването си на "Ливърпул" от Шампионската лига възпитаниците на Карло Анчелоти изковаха успеха с голове в последните 12 минути. В 78-та Федерико Валверде даде аванс за тима си, а в 92-та минута Марко Асенсио довърши домакините. Малко преди това гол на Винисиус беше отменен заради засада. Домакините също имаха своите шансове, но в началото на първото полувреме Мой Гомес удари греда.

Така "Реал" събра актив от 51 точки и се доближи на 5 от лидера в класирането Барселона. Каталунците обаче са с мач по-малко. "Осасуна" е на 10-то място с 30.

"Реал" беше без голямата си звезда Карим Бензема, аут за мача бяха още Тони Кроос, Орелиен Чуамени и Ферлан Менди, но добрата новина за Карло Анчелоти бе завръщането на Винисиус Жуниор, който изтърпя наказание.