Ранен гол донесе победа на "Милан" и предимство преди реванша

"Росонерите" стигнаха до успеха още в 7-ата минута

15.02.2023 | 07:30 Редактор: Искра Ангелова

"Милан" победи минимално с 1:0 у дома "Тотнъм" в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига. "Росонерите" стигнаха до успеха след ранен гол на Браим Диас още в 7-ата минута. В 78-та Шарл Де Кателаре и малко след това Малик Тиау пропуснаха да реализират втори гол.

"Шпорите" опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да пробият желязната защита на домакините. Така "Милан" взе ценен аванс преди реванша в Лондон на 8 март.

Срещата се разви по перфектен начин за "Милан" и след само 7 минути игра домакините вече водеха в резултата. Тео Ернандес се пребори за една висока топка с Ромеро, след което проби в наказателното поле и стреля, но Форстър изби с рамо. Последва шут на Браим Диас и ново спасяване на стража на гостите. Все пак Диас успя да чукне топката при втория си опит и от голлинията опъна мрежата за 1:0.