Кошмарът Коман отново наказа ПСЖ и донесе победа на "Байерн" насред Париж

И двата отбора могат да бъдат недоволни от резултата

15.02.2023 | 06:54 Редактор: Искра Ангелова

ПСЖ беше надигран от "Байерн" (Мюнхен) и заслужено загуби с 0:1 в първи осминафинален сблъсък в Шампионската лига, игран на стадион "Парк де Пренс".

Шесткратният европейски клубен шампион доминираше през първото полувреме срещу вечния кандидат за слава от Париж, но чистите голови положения липсваха.

Осем минути след почивката нещата се промениха и най-добрият на терена Кингсли Коман отново заби кинжал в сърцето на родния си клуб, както го стори и на финала на Шампионската лига за 2020 година.

И гредата спаси парижани, които изглеждаха като някакъв окаян отбор почти до самия край, когато се разиграха. Първо гол на Килиан Мбапе беше отменен заради тънка засада, а след това Павар отказа Меси от сигурно попадение.

В крайна сметка крехката победа за баварците може леко да им нагарча, като се има предвид доминацията им тази вечер. Парижани пък можеха да съжаляват, защото в края имаха своите шансове. Реваншът между двата отбора е на 8 март на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.