Нова година, стар "Левски": "Черно море" тресна "сините" във Велико Търново

Гол на Александър Василев донесе победата на варненци

11.02.2023 | 14:43 Редактор: Вяра Димова

"Черно море" продължи унищожителната серия без победа на "Левски", след като шокира "сините" с 1:0 във Велико Търново. Мачът се игра на стадион “Ивайло" заради наказанието на "Левски", а единственият гол вкара Александър Василев в 35-т минута.

Варненци вкараха още два пъти, но головете на Алекс Ферннадес (72) и Исмаил Иса (77) бяха отменени. Сериозна вина за гола на гостите имаше Николай Михайлов, което накара феновете на "Левски" да скандират през второто полувреме името на Пламен Андреев, който през есента беше титуляр на вратата.

Така "Черно море" започна с победа годината и изпревари "Левски" в класирането. "Моряците" са 6-ти с 32 точки, с две повече от тима от ст. "Георги Аспарухов". Левски продължава ужасяващата си серия, след като в 9 поредни мача в първенството не познава вкуса на победата.