"Манчестър Сити" елиминира "Арсенал" от ФА Къп

За успеха на "небесносините" се разписа Нейтън Аке

28.01.2023 | 07:58 Редактор: Петя Кръстева

"Манчестър Сити" елиминира "Арсенал" в 4-ия кръг на ФА Къп след победа с 1:0 като домакин. Двубоят не предложи особено много положения, но домакините взеха успеха след гол на Нейтън Аке в средата на второто полувреме.

Така "небесносините" нанесоха удар над лидера във Висшата лига, а двата тима ще изиграят отложения мач помежду си след около 2 седмици. Освен това, Микел Артета направи доста промени в състава си и особено през първото полувреме отборът му се представи доста добре, така че това е окуражително за него и "артилеристите", за които отпадането със сигурност не е фатално, съобщи gol.bg

И двата състава бяха доста силни, макар че все пак някои основни фигури получиха почивка. За домакините Кевин де Бройне, Риад Марез и Ерлинг Холанд започнаха, докато промените в "Арсенал" бяха цели 6, което показваше приоритетите на Микел Артета. На пейката останаха Йодегор, Мартинели, Рамсдейл, Уайт, Салиба и Зинченко. Новото попълнение Леандро Тросар стартира и бързо излезе на сцената.