Феноменален обрат: "Манчестър Сити" изнесе голов спектакъл срещу "Тотнъм"

"Гражданите" изоставаха с 0:2 на почивката, но вкараха 4 гола след нея

20.01.2023 | 08:15 Редактор: Искра Ангелова

"Манчестър Сити" обърна "Тотнъм" с 4:2 след шоу на Риад Марез, за да се върне към победите и да запази шансове за титлата.

"Гражданите" се оказаха с пасив от два гола на почивката след полувреме, в което тимовете не създадоха кой знае какви положения.

След паузата обаче Риад Марез се развихри с два гола и асистенция, а бе замесен и в последното попадение, за да могат шампионите да спечелят една наистина изумителна победа. Ерлинг Холанд също прекъсна мини головата си суша, а и Хулиан Алварес отбеляза. И всичко това без Кевин де Бройне.

Така победителите събират 42 точки, с 5 по-малко от "Арсенал", като имат и мач повече от лидера. Шпорите отново разочароваха, като остават с 33 точки и неособено добри шансове за място в Топ 4.

Голямата новина в състава на Сити преди сблъсъка бе оставянето на Кевин де Бройне на пейката. Хулиан Алварес обаче стартира. За гостите се завърна Родриго Бентанкур, а и Кулушевски започна.