Хеттрик на Холанд доближи "Ман Сити" до "Арсенал"

"Гражданите" разбиха "Уулвърхямптън"

22.01.2023 | 18:00 Редактор: Вяра Димова
Хеттрик на Холанд доближи

"Манчестър Сити" победи с 3:0 "Уулвърхемптън" в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Ерлинг Холанд донесе успеха с четвъртия си хеттрик в английския елит. Така "гражданите" се приближиха на две точки от лидера "Арсенал", който по-късно днес играе с "Манчестър Юнайтед", а има и още един мач по-малко.

Домакините диктуваха събитията на терена, но вратарят на "вълците" Жозе Са имаше великолепни намеси при удари на Холанд и Джак Грийлиш. Логичното се случи в В 41-ата минута, когато Рияд Марез напредна добре и отклони за Кевин де Бройне, който центрира в пеналта, където Холанд се извиси над всички и стреля с глава за 1:0.

В продължението на първата част Грийлиш получи в наказателното поле, освободи си пространство и отправи мощен шут, но Колинс изби с глава пред голлинията.