Наравно завършиха "РБ Лайпциг" и "Байерн" в дербито на 16-ия кръг в Бундеслига

Резултатът откри Ерик Максим Чупо-Мотинг

21.01.2023 | 08:06 Редактор: Вяра Димова
Наравно завършиха

"РБ Лайпциг" и "Байерн" (Мюнхен) завършиха 1:1 в дербито на 16-ия кръг в германската Бундеслига, играно на стадион "Ред Бул Арена".

Шампионите откриха резултата в края на първата част чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг, който показа, че не е загубил формата си от миналата година. Новият вратар на мюнхенци Ян Зомер пък нямаше почти никаква работа през първите 45 минути.

Веднага след почивката обаче "биковете" пуснаха кръв на хегемона, а в прегръдките на своите се озова Марсел Халстенберг. Лайпциг заигра много силно през втората част и на моменти Байерн се отбраняваше пред полето си, но до нови попадения не се стигна.

Инертният "Байерн" завърши мача само с два точни удара и измъкна точката на късмет. Рекордьорът по титли в Бундеслигата е на върха с 35 точки, докато третият "РБ Лайпциг" има 29 пункта.