Нападателят на "Барселона" Роберт Левандовски ще може да играе в градското дерби с "Еспаньол" в събота, съобщава вестник "Ел Мундо Депортиво".
Това става възможно, след като Централният спорен съд в Мадрид отмени временно наказанието му от 3 срещи. Полякът получи тази санкция, след като бе изгонен срещу "Осасуна", при което пипна носа си. Още тогава треньорът на "Барса" Шави Ернандес бе категоричен, че наказанието е несправедливо.
"Налага се временно отмяна на наказанието на играча Роберт Левандовски, докато излезе окончателно административно решение", се казва в решението на съда.
Преди седмица Дисциплинарната комисия отказа да разгледа молбата на "Барселона" за намаляване на санкцията и клубът се обърна към съда. Левандовски е пропуснал само един мач от Ла Лига от началото на сезона - срещу "Кадис", и е голмайстор на първенството с 13 попадения.
Четете повече в gol.bg
Снимка: БГНЕС
Кейт Мидълтън предаде урок по стил с пролетен костюм и специалното бижу
Икономист: Новият кабинет да спре спираловидното нарастване на разходите
Локо Пловдив заби Арда с 2:0 и продължи серията си
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Витамин D помага, но не на всички
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни
Междузвездната комета 3I/ATLAS изчезна от полезрението на астрономите
Огнеборци от Вълчи дол спасиха над 20 животни при пожар
14 души дариха кръв в кампанията на БЧК във Варна
Варненски водолази ще чистят дъното на Морска гара
Варна приема 29-о Класик рали „Нептун“
Ново разписание за варненски автобус от понеделник
Особености на китайския автомобилен пазар
"Булметал" ще инвестира в нови производствени мощности с европейски средства
Кабинетът "Радев" започва работа с проверки за скрити разходи и дефицити