Шоуто продължава - Гана срази Южна Корея в петголов спектакъл

Корейците остават с една точка

28.11.2022 | 17:11 Редактор: Искра Ангелова

Южна Корея игра смело, но загуби с 2:3 от Гана в мач от група "H" на Мондиал 2022, игран на стадион "Едюкейшън Сити".

Двата отбора изиграха странно първо полувреме, в което корейците владееха инициативата и сякаш голът ми се "печеше". Напук на логиката Гана вкара с единствените си удари за първите 45 минути - Мохамед Салису и Мохамед Кудус бяха точни в рамките на 13 минути.

В началото на второто полувреме ганайците имаха още един шанс, който не използваха и в 61-ата минута резултатът вече беше 2:2 след два гола с глава на днешната сензация Гюсунг Чо! И точно когато изглеждаше, че изпадналите в тежък нокдаун ганайци ще бъдат довършени, Кудус заби втория си гол в мача и спря устрема на противника.

Така Гана събра 3 точки и се изравни с Португалия. Южна Корея остава с 1 точка, колкото има и Уругвай.