"Борусия" (Мьонхенгладбах) отвя "Дортмунд" с 4:2 в мач от Бундеслигата

Тимът се разписа с първи гол още в 4-ата минута

12.11.2022 | 09:00 Редактор: Петя Кръстева

"Борусия" (Мьонхенгладбах) спечели с 4:2 в голов спектакъл срещу "Борусия" (Дортмунд) в първи мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Така победителите събраха актив от 22 точки и се изкачиха на 7-ото място в класирането, а "Борусия" (Дортмунд) е 6-ти с 25 пункта.

Още в 4-ата минута Ларс Щиндъл изведе Йонас Хофман сам срещу вратаря и националът се разписа за 1:0. "Борусия" (Дортмунд) успя да изравни в 19-ата минута, когато Белингам и Юлиан Бранд комбинираха и вторият с удар от въздуха не остави шансове на Олшовски.

Домакините отговориха веднага, след като в 26-ата минута след центриране от фаул на Хофман намери Рами Бенсебаини и той бе точен с глава за 2:1. Четири минути по-късно Маркус Тюрам покачи на 3:1.

"Борусия" (Дормунд) успя да запази интригата и в 40-ата минута Нико Шлотербек вкара за 3:2, съобщи БТА.

Секунди след подновяването на играта Коне покачи на 4:2. Футболистите на домакините стигнаха и до пети гол дело на Хофман, но той бе отменен след справка с ВАР.