"Барселона" се сбогува с Пике с победа над "Алмерия"

"Каталунците" надделяха с 2:0 с голове на Усман Дембеле и Френки де Йонг

06.11.2022 | 07:05 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" победи с 2:0 гостуващия "Алмерия" в мач от 13-ия кръг на Ла Лига, който обаче бе засенчен от голямото събитие на вечерта и в живота на Жерар Пике. Легендарният защитник официално сложи края на бляскавата си кариера.

Пике започна като титуляр и бе заменен в 84-aта минута, за да обере овациите на публиката. След последния съдийски сигнал пък бе вдигнат на ръце от съотборниците си.

Иначе "Барселона" отправи общо 13 удара в очертанията на противниковата врата, головите положения бяха 27. Роберт Левандовски пропусна дузпа в 7-та минута, а развръзката дойде след почивката след голове на Усман Дембеле (48) и Френки де Йонг (62)

С този успех "Барселона" излезе поне временно на върха в класирането с актив от 34 точки, с две повече от "Реал" (Мадрид), който гостува в понеделник на "Райо Валекано".