Дежавю: "Барселона" отново разби "Атлетик" (Билбао) с 4:0

"Блаугранас" решихa мача още през първото полувреме

24.10.2022 | 07:17 Редактор: Искра Ангелова

"Барселона" се развихри срещу 4:0 "Атлетик" (Билбао) на "Камп Ноу". "Блаугранас" решихa мача още през първото полувреме, когато водеха с три гола.

Осман Дембеле даде аванс на "Барса". Серхи Роберто направи резултата 2:0, а Роберт Левандовски вкара дежурния си гол с екипа на испанския тим и покачи на 3:0, едва след 22 минути игра.

За пръв път "Атлетик" получава толкова попадения във вратата си през този сезон. "Барса" пък продължава да няма допуснат гол в домакински мач.

"Каталунците" побеждават съперника си със същия резултат за втори път през годината. Миналия сезон "Барса" също отнесе "Атлетик" отново с 4:0.

"Барселона" събра 28 точки, с 3 по-малко от лидера "Реал" (Мадрид). Гостите от Билбао са 7 с 18 пункта.