"Арсенал" тресна "Ливърпул" в драма с 5 гола и си върна лидерството във Висшата лига

На "Емиратс" домакините бяха по-силният отбор и заслужено стигнаха до успеха

09.10.2022 | 20:39 Редактор: Ваня Кузманова

Отборът на "Арсенал" затвърди амбициите си да се бори за челните места във Висшата лига през този сезон, след като надигра и победи "Ливърпул" с 3:2 у дома в дербито от кръга в Англия. На "Емиратс" домакините бяха по-силният отбор и заслужено стигнаха до успеха, въпреки че "червените" на два пъти намираха начин да се върнат в двубоя, пише БГНЕС.

Срещата започна по мечтан начин за "артилеристите" и след само 58 секунди игра Габриел Мартинели откри резултата след страхотна асистенция на Мартин Йодегор. Мърсисайдци изглеждаха неефективни в атака, но успяха да изравнят в 34-та минута, когато Луис Диас и Дарвин Нунес направиха бърза контраатака, завършена от уругвайския нападател. В добавеното време на първата част лондончани отново излязоха напред, като този път Мартинели асистира на Букайо Сака, който вкара от близко разстояния за 2:1.