ЦСКА обърна 1948 с голове в края, напрежението на "Армията" ескалира

За "армейците" се разписаха Турицов и Де Нойер

29.08.2022 | 22:45 Редактор: Петя Кръстева

ЦСКА обърна ЦСКА 1948 и спечели с 2:1 в мач от осмия кръг на родната Първа лига, изигран на стадион "Българска армия".

Още преди началния съдийски сигнал легендата на домакините и настоящ треньор на гостите Любо Пенев беше посрещнат с бурни освирквания от феновете на ЦСКА.

Първото полувреме завърши без голове, но малко след почивката  Бастунов се реваншира и откри резултата

Четвърт час преди края на мача реферът Радослав Гидженов изгледа спорна ситуация на повторение и отсъди дузпа за ЦСКА, вкарана от Иван Турицов.

За да бъде драмата пълна, в 87-ата минута Брадли де Нойер закова гостите с невероятен снаряд извън наказателното поле. Той стреля мощно дори по-далеч от дъгата, топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата.

Така ЦСКА събра 16 точки и се изстреля на трето място в таблицата, докато лидерът в класирането ЦСКА 1948 остава със 17 пункта.

Снимка: Lap.bg