Кузманов с първа победа на квалификациите на "Уимбълдън"

Той се наложи над участващия с "уайлд кард" британец Чарлс Бруум

20.06.2022 | 16:26 Редактор: Теодора Патронова
Кузманов с първа победа на квалификациите на

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов записа първа победа в квалификациите на "Уимбълдън". Той се наложи над участващия с "уайлд кард" британец Чарлс Бруум с 6:3, 7:5 след час и 43 минути игра на тревата в Лондон.

Между четвърти и осмия гейм на първата част двамата си размениха общо пет пробива, като Кузманов постигна три. Той успя да вземе подаването си в деветия гейм, след като отрази три брейк пойнта и после реализира още първия си сетбол. Бруум поведе с 4:0 в следващата част. 28-годишният пловдивчанин не се отчая и спечели седем от заключителните осем гейма. При 6:5 Мико проби сервиса на съперника и така си осигури победата в двубоя.

Кузманов завърши с 21 печеливши удари при 19 непредизвикани грешки. Той заслужи 16 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 175-о място, както и 22 356 евро от наградния фонд на Уимбълдън, съобщи БНР.

Следващият съперник на Българина е №118 в света Педро Качин от Аржентина.