Италианец спря победната серия на Димитър Кузманов, отпадна на полуфиналите в Прага

В близо 3-часовата игра българинът загуби с 6-7(4), 6-4, 2-6

07.05.2022 | 16:13 Редактор: Елеонора Танева

Димитър Кузманов отпадна на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 45 730 евро. Българинът отстъпи на Лоренцо Джустино от Италия с 6-7(4), 6-4, 2-6. Срещата продължи 2:44 часа. Кузманов постигна три впечатляващи победи преди този мач.

Кузманов проби първи в мача и поведе с 5-4. За съжаление той не успя да затвори първия сет на негов сервис и така се стигна до тайбрек. В него Кузманов изостана с 1-5 точки и отстъпи с 4-7. Във втория сет Мико бе пробит още в първия гейм, но веднага отговори с рибрейк. При 5-4 Кузманов направи още един пробив и успя да изравни сетовете. В третата решителна част Мико изостана с 0-2, но успя да изравни на 2-2. За съжаление Кузманов загуби следващите четири гейма, а с това и мача, информира gol.bg.

Снимка: lap.bg