Украйна излезе еднолично начело в групата си след разгром над Армения

И трите попадения паднаха след почивката

11.06.2022 | 21:55 Редактор: Искра Ангелова

Футболистите на Украйна изковаха своя успех през второто полувреме. Момчетата на Олександър Петраков трябваше да чакат един час за да стигнат до първото попадение. Продължителна атака на украинците отдясно завърши с центриране към Руслан Малиновски, който от границата на наказателното поле с плътен удар откри резултата.

След това за синьо-жълтите бе по-лесно в по-разредените пространства на арменската защита. Четвърт час преди края Олександър Караваев покачи на 2:0, а в заключителните минути резервата Миколенко оформи класиката, след като бе изведен сам срещу вратаря.

Така с втората си поредна победа Украйна еднолично излезе начело в класирането с 6 точки, докато останалите три тима - Армения, Ирландия и Шотландия са с по три.

В следващите срещи на 14 юни Армения приема Шотландия, а Украйна е домакин на Ирландия.