Унгария надви Англия с дузпа в Лигата на нациите

Селекционерът на гостите заложи на голяма част от резервите си и това се отрази на представянето на островитяните

04.06.2022 | 22:22 Редактор: Теодора Патронова

Унгария изненада Англия, след като спечели с 1:0 в мач от група 3 на Лига "А" в Лигата на нациите.

Единственият гол на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща вкара Доминик Собослай в 66-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на резервата Рийс Джеймс срещу Жолт Наги.

Селекционерът на гостите Гарет Саутгейт заложи на голяма част от резервите си и това определено се отрази на представянето на островитяните.

В следващия кръг Англия гостува на Германия на 7 юни. После "Трите лъва" приемат Италия в повторение на финала от Евро 2020, където "адзурите" спечелиха с дузпи. Този път срещата няма да се играе на "Уембли", а на стадион "Молиню" в Уулвърхемптън.

От своя страна Унгария гостува на Ботуша, а на 11 юни приема Бундестима. Тази вечер е първото дерби от групата – Италия срещу Германия.