Дузпа в края донесе точка на Англия при гостуването на Германия

Хофман даде преднина на домакините, но Кейн изравни минути преди края на мача

08.06.2022 | 07:16 Редактор: Тодор Петров

Германия и Англия завършиха 1:1 в динамичен и равностоен мач от група 3 на Лига А в Лигата на нациите.

Германците натиснаха от самото начало на мача. В средата на първото полувреме попадение на Хофман беше отменено заради тънка засада. На отсрещната врата Кейн изпусна златен шанс, а точно преди почивката двамата вратари се намесиха при стрелби на Джамал Мусиала и Букайо Сака.

В началото на второто полувреме Йонас Хофман получи пас от Джошуа Кимих и откри резултата с мощен удар. В 86-ата минута реферът отсъди дузпа за Англия, след като първоначално подмина ситуацията.

Шлотербек задържа Кейн и потърпевшият беше точен от бялата точка, вкарвайки в долния ляв ъгъл. За нападателя на Тотнъм това беше гол №50 с националната фланелка.

Германия е на трето място в групата с две точки, англичаните имат една точка. Италия е лидер с 4 пункта, а Унгария е с три.